» Anasayfa / » Enver Baytan Hoca kabri başında anıldı

Enver Baytan Hoca kabri başında anıldı

Hayatını İslam'a hizmet yolunda geçiren ilahiyatçı Yazar kıymetli Hocamız Enver Baytan Hoca vefatının yıl dönümünde AGD'li gençler tarafından kabri başında anıldı.Baytan için Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.

Yaklaşık bir asırlık ömründe İslam'a hizmet yolunda bir adım geri durmayan ve nesilden nesile İslam'ı anlatan Enver Baytan Hocamızı AGD yine unutmadı.

Son devrin ehl-i sünnet alimlerinden Enver Baytan hocaefendi, ahirete irtihalinin yıldönümünde dualarla mezarı başında anıldı.

AGD Liseler ve Ortaokullar Komisyonu tarafından düzenlenen programa lise ve ortaokul öğrencilerinin ilgili yoğundu.

Kabri başında düzenlenen programa Enver Baytan Hocamızın aile fertleri de katıldı. 

Enver Baytan kimdir?

Kendisini Enver Baytan Yerebatan diye takdim eden Baytan Hoca 8 yaşında hafızlığa başladı. 1942 yılında İstanbul'a gelerek Gönenli Mehmet Efendi'den talim dersleri aldı.

70 yıl boyunca kürsülerden vaaz verdi. Emekli olduktan sonra da yakın zamana kadar fahri olarak Küçükayasofya Camii'nde vaaz verirken, inme (felç) geçirdi.

Yayınlanmış 17 kitabı bulunan Baytan Hoca TV5'te yayınlanan Gönül Sohbetleri programında günlük hayatta karşılaşılan sorunlara, fıkıh, tefsir, hadis, tasavvuf birikimleri ışığında değerlendirmelerde bulunuyordu. Uzun bir süre de Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulundu.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış