» Anasayfa / » AGD İstanbul Yıllık Eğitim ve Motivasyon kampı gerçekleşti

AGD İstanbul Yıllık Eğitim ve Motivasyon kampı gerçekleşti

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Eğitim ve Motivasyon Kampı gerçekleşti. Yalova Armutlu Tesislerinde düzenlenen kampa katılım oldukça yoğundu.

Kampın açış konuşmasını yapan İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, AGD'nin önemine değinerek, 'Sorumluluklarımız çok fazla, çalışmalı ve 'Yeni Bir Dünyayı' kurmak zorundayız.'dedi.

Ortaokul, Lise ve Üniversitelerde yapılan çalışmalarla ilgili İstanbul teşkilatlarına yeni hedeflerini veren Bulut, 'Bu yıl İstanbul'da var olmadığımız mahalle, temsilcimizin bulunmadığı ortaokul, lise ve üniversite kalmayacak'dedi.

AGD İstanbul Şubesi’nin Yalova’da düzenlemiş olduğu Eğitim ve Motivasyon Kampına AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan'da katıldı. 

Toplantı da bir konuşmasını gerçekleştiren Turhan, eğitimin önemine dikkat çekerek eğitimi sadece bilgilenmek değil, eyleme geçmek amacıyla yapılması gereken bir olgu olduğunu belirtti. Yeryüzünde adaletin tesisi, İslam coğrafyasının ve ülkemizin ayağa kalkması için eğitimin vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getiren Turhan, ‘’ Tüm Müslümanlar düşünmeye, okumaya, akletmeye ve istişare etmeye daha fazla zaman ayırmalıdır. Müslüman kalpler arasındaki yapay sorunlardan kaynaklanan duvarlar ortadan kaldırılmalıdır. İslam milletinin parçalanmışlığı giderilmelidir. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı giderilmelidir. Bir ırkı, bir rengi, bir dili, bir bölgeyi, bir mezhebi merkeze alarak bu parçalanmışlık giderilemez. Bizim söylemlerimiz de eylemlerimiz de ufkumuz da inancımızın gerekleriyle örtüşmelidir.’’ şeklinde konuştu.

İNGİLTERE İSRAİL’İ TÜM İNSANLIĞIN BAŞINA BELA ETMİŞTİR

Balfour Deklerasyonu’nun 100. Yıldönümüne de değinen Turhan, ‘’Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. Yıldönümünde Yalova Armutlu’da Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubemizin İl Divan Toplantısını yapıyoruz. 2 Kasım günü, Balfour Deklarasyonu’nun da 100. Yıldönümü. Birinci Dünya Savaşı devam ederken, İngiltere Savaş Kabinesinde Dışişleri Bakanı olan Arthur Balfour,  Siyonist Lord Rotschild’de bir mektup yazmıştır. 2 Kasım 1917’de yazılan bu mektupta sözde “halkı olmayan topraklara toprağı olmayan halkın yerleştirilmesi” vaadi verilmiştir. Filistin’de yaşayan Müslümanları yok sayan İngiltere, Siyonizm’in emrinde bu süreci işletmiştir. İşte 2 Kasım, İngiltere’nin bu girişiminin 100.Yıldönümüdür. İngiltere, başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyanın başına bela olan terör oluşumu İsrail’e giden yolu açmıştır. Şimdi İngiltere’nin yapması gereken, sonuçları görüp öncelikle bütün dünyadan özür dilemektir. Akabinde bu işgal sürecinde yaşanılan mağduriyetlerle ilgili tazminat ödemektir. Tüm dünyaya bir hata yaptığını deklare ederek İsrail’in işgalci olduğunu kabul etmesidir. Tabi İngiltere’nin bu çağrıyı duyması ve anlaması için önce Siyonist nüfuzun altından çıkması gerekir. Öte yandan İsrail, bu 100. Yılı boş geçirmek istemeyecektir. Yeni fitnelerin ve katliamların peşinden koşacaktır. İslam ülkelerinin ve Müslümanların İsrail’e anladığı dilden cevap vermeye hazır olmaları gerekir.’’ dedi. 

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Güzel ahlakın gencin süsü olduğunu dile getiren Turhan, ‘’Önce Ahlak ve Maneviyat prensibi doğru algılanmalı ve doğru anlatılmalıdır. En büyük ahlakın kula kulluğu reddetmek olduğu, maneviyatın da bu uğurda şehadet kararlılığında mücahedeye devam etmek olduğu işlenilmelidir. ‘’Ahlak ve Maneviyat’’ söyleminden kastın dini mabetlere hapseden bir ruhbanlık olmadığı belirtilmelidir. Bu prensip anlatılırken zalime ve zulme karşı sessiz kalmamanın, sömürünün her türlüsüne karşı mücahede etmenin Peygamber ahlakının bir gereği olduğu vurgulanmalıdır. Eğitim sürecinin ilerleyen aşamalarında gencimiz iyinin, doğrunun, faydalının ve adil olanın hayata hâkim olması için bir plan ve program dâhilinde, hiyerarşik bir yapı içerisinde çalışmalarını devam ettiren ekibimizdeki yerini ve görevini ifade edebildiği gibi gereğini de yapıyor olmalıdır.’’  ifadelerini kullandı.

AGD İstanbul Şubesi'nin düzenlediği kampta AGD Teşkilat Başkanı Ersan Bilgin, Eğitimci Ümit Baz ve Psikolog Abdülaziz Yılmaz'da bir seminer verdi.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış