» Anasayfa / » Ortaokullar Komisyonu Üzerinde En Hassas Durduğumuz Komisyondur

Ortaokullar Komisyonu Üzerinde En Hassas Durduğumuz Komisyondur

“Sizler Ağacın Köküsünüz”

Bir ağacın toprağa tutunması, toprakla bitki arasındaki madde alış verişi kök ile olur diyen Turhan, “Bir ağacın kökü, yan köklerden ve emici tüylerden oluşur. Merhum Erbakan Hocamız “Ortaöğretim çalışması ağacın köküdür” demişti. Bizim İmam-Hatipler ve Liseler Komisyonumuz yan kökler, Ortaokullar Komisyonumuz da emici tüyleridir. En değerli mineraller emici tüyler sayesinde bitkiye kazandırılır. AGD Ortaokullar Komisyonumuz bizim üzerinde en hassasiyetle durduğumuz komisyonumuzdur” dedi.

“Oyun Olmadan Çalışma Olmaz”

Ortaokul çalışmasının diğer tüm çalışmalardan farklı hassasiyet içerdiğini dile getiren Turhan, “ Şube Ortaokullar Komisyon Başkanlarımız çocukların dünyasına inmenin uzmanları olacaklar. Şube Ortaokullar Komisyon Başkanlarımız İlçe Ortaokullar Komisyon Başkanlarımızı çocukların dünyasına inebilecek hale getirmenin gayretinde olacaklar.

Kaşif Grupları, Kaşif Önderleri..

Oyun olmadan bu çalışmalar olmaz.

Etkinlik uzmanı, oyun uzmanı olmadan bu çalışmalar olmaz.

Lokallerimiz, çalışma ortamlarımız hep oyun materyalleriyle dolmalı.

Kapalı ortamlarda oynanacak oyunlardan açık alanlarda oynanacak oyunlara, oyun repertuarımız geniş olmalı. İlkokul öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri neler yapıyorlar, neler oynatıyorlar, sosyal medyada neler var, hepsini derleyelim. Sonra çocuklarımıza matematik, fen, yabancı dil konusunda nasıl yardımcı oluruz, bunun çalışmasını yapalım. Şehirlerimizde bisiklet sürmeyi, ata binmeyi, yüzmeyi öğretecek imkanlar varsa, bir sitenin havuzu, yüzme kursu varsa bunlardan istifade etmenin yollarına bakalım” dedi.

“Veli Odaklı Çalışma Yapmalıyız”

Yaşa ve seviyeye göre çalışmalar yapılmasını gerektiğinin altını çizen Turhan, “5.Sınıf öğrencisi ile 8.sınıf öğrencisi aynı okula gitse de ilgileri, yetenekleri, becerileri farklı olabilir. 5.Sınıf öğrencisi ile 8.sınıf öğrencisi aynı okula gitse de ilgileri, yetenekleri, becerileri farklı olabilir.

Birini mutlu ederken diğerini sıkmayalım.

Dört konu çok önemli.

 Şiddet. Bizden uzak olsun. İstismar. Bunu söylemek bile çirkin. Oyunlarda ve gezilerde güvenlik tedbirleri. Karşıdan kaşıya geçme, yangın, boğulma, üzerine sıcak çay ya da su dökülme. Allah esirgesin. Biz her türlü önlemi, tedbiri alalım. Velilerle irtibat. Hem öğrencimizin hem de velimizin telefon numarasını bileceğiz. Velimizi mutlaka iş yerinde ya da evinde ziyaret edeceğiz.

Sene başında birkaç grup kuruyoruz, sene sonunu aynı gruplarla getiriyoruz. Bu kabul edilemez. Her okula, her öğrenciye ulaşmak görevimizdir. Bunun derdiyle dertlenirsek elimizde okulların, sınıfların öğrenci ve öğretmen listesi olur.

Dertlenmezsek kendi Kâşif Grubumuzdaki öğrencinin telefon numarasını bile bilmeyiz” diyerek konuşmalarını noktaladı.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış